Spektakl plenerowy pt. "Ulice wolności" w Zielonej Górze 2017 r.Witam Was :)

Tym razem chciałabym Wam pokazać kolejną część fotorelacji z tzw. Wydarzeń Zielonogórskich, ta część będzie dotyczyć spektaklu ulicznego pod tytułem „Ulice wolności” w reżyserii Roberta Czechowskiego, przygotowane przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze.Mieszkańcy miasta i przybili goście na tą uroczystość mogli obejrzeć widowisko plenerowe odbyło się tuż po wręczeniu odznaczeń państwowych uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich.     Spektakl próbował pokazać nam atmosferę tamtych dni, pełnych zagrożenia i życia w ciągłej     niepewności. Dialogi między aktorami miały jeszcze dokładniej pokazać jak ówczesna władza jak bardzo chciała zniszczyć kościół i wszystko co do niego przynależało.      
     Czy im się udało przenieść nas w tamten czasy walki z kościołem, jestem pewna że tak widząc i słysząc reakcje ludzi, którzy byli i oglądali te niesamowite widowisko plenerowe. Dla niektórych było to przypomnienie historii z 1960 roku a dla innych poznanie faktów, które dopiero niedawno mogły ujrzeć światło dzienne. 


         
Mam nadzieje, że podobała się Wam choć trochę moja fotorelacja z Wydarzeń zielonogórskich - Bitwa o Dom Katolicki, po resztę zdjęć zapraszam żeby kliknąć w ten link:  Wydarzenia Zielonogórskie zdjęcia.

5 komentarzy:

  1. Świetne zdjęcia. Podoba mi się! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawie wygląda ta inscenizacja... ale przede wszystkim świetne jest to, że są ludzie którzy taki kawałek historii chcą przygotować i dzielić się swoją wiedzą z innymi

    OdpowiedzUsuń
  3. Sztuka w plenerze - to jest to! :)

    OdpowiedzUsuń